KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693437
nr 1369 3437
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Sommarblomster. Signerad daterad -57. Bladets mått: 37x45 cm, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:11:49
18/12 08:46:49